Zginął na planie teledysku


Zdobywający coraz większą popularność amerykański raper Yung Hott został śmiertelnie postrzelony na planie filmowym teledysku.

Lokalny rząd Balearów oficjalnie ogłosił rok 2010 Rokiem Chopina. 29 marca w Sali Kongresowej, na jednej scenie w towarzystwie orkiestry, wystąpią diwy polskiej estrady - Halina Kunicka, Halina Frąckowiak, Alicja Majewska, Irena Jarocka oraz Krystyna Prońko. Jerzy Stuhr spotkał się w czwartek, 20 maja, z publicznością w Rzymie. Polski aktor przebywa od kilku miesięcy w Wiecznym Mieście, gdzie gra jedną z głównych ról w kręconym właśnie filmie "Habemus papam" znanego włoskiego reżysera Nanniego Morettiego.Randy Jackson, brat nieżyjącego Michaela Jacksona, skrytykował media bezprawnie relacjonujące pogrzeb "króla popu". Film "Popiełuszko" w reżyserii Rafała Wieczyńskiego podzielił we Włoszech losy "Katynia" - był wyświetlany w kinach bardzo krótko. Obecnie, tak jak było w przypadku filmu Wajdy, podejmowane są próby organizowania specjalnych projekcji. Owacją na stojąco i wykonaną na bis przez Leszka Możdżera kilkunastominutową wariacją na temat głównego motywu muzycznego z filmu "The Banquet" zakończył się pierwszy koncert 3. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie.

Poznaliśmy kolejny utwór pochodzący z nowego albumu The Roots "How I Got Over".

Serial "10 Things I Hate About You" zniknie z anteny po zaledwie jednym sezonie. Matka Michaela Jacksona, Katherine, jest zdruzgotana doniesieniami o planach opublikowania zdjęć z sekcji zwłok jej syna.

W zeszłym miesiącu angielski Manchester podpisał porozumienie o przyjaźni i współpracy z Los Angeles, ale to pobliskie miasto Oldham może się pochwalić instalacją na poboczu drogi, która imituje słynny napis na hollywoodzkim wzgórzu - podała we wtorek BBC na swojej stronie internetowej. Pochodzący z Detroit Obie Trice, były podopieczny Eminema, wyda pierwszy album po trzech latach przerwy. Dzieło nosi tytuł "Special Reserve". Pojawiły się w sprzedaży bilety na koncert zespołu Billy Talent. Kalifornijska grupa zagra 13 lutego 2010 w warszawskiej Stodole. Kanadyjska gwiazda przyjedzie do Polski promować swój trzeci album "Billy Talent III".Penelope Cruz ma dziwną obsesję na punkcie Meryl Streep - chce ją całą obsypywać pocałunkami. Jerzy Trela otrzymał w poniedziałek honorową nagrodę "Kowadła", przyznaną przez krakowskie Stowarzyszenie Kuźnica w uznaniu "wielkości jego sztuki wyznaczającej rangę polskiego aktorstwa". Grupa MGMT wyjawiła kolejne szczegóły nowego dzieła "Congratulations". Jeśli wierzyć muzykom, materiał będzie sporą niespodzianką dla fanów.

Jay-Z może być lepszy niż The Beatles


Nowojorski gwiazdor rapu, Jay-Z, przygotowuje się do premiery nowej, już jedenastej studyjnej płyty "The Blueprint 3". Artysta nie ma wątpliwości, że jest najważniejszą postacią w świecie hip-hopu i przekonuje, że jeszcze nie raz wszystkich zadziwi.

Lizzy Caplan szuka prawdziwej miłości


Lizzy Caplan zagra główną rolę w filmie "Queens of Country".

Zmiany personalne w Dimmu Borgir


Zespół Dimmu Borgir rozstał się z dwoma muzykami.

J.Lo. pozwana przez byłego


Ojani Noa, były mąż Jennifer Lopez, przygotowuje się do spektakularnego procesu przeciwko aktorce i piosenkarce, w którym pozywa ją na sumę 100 milionów dolarów.

Katatonia w grodzie Kraka


W środę, 31 kwietnia, mistrzowie melancholii ze szwedzkiej Katatonii zagrają w Krakowie, by dzień później odwiedzić Warszawę.