"Nic osobistego": premiera zgodnie z planem


Premiera filmu "Nic osobistego" w reżyserii Urszuli Antoniak, zaplanowana na 16 kwietnia, odbędzie się zgodnie z planem.

Już dzisiaj, w poniedziałek, 1 lutego gościem czatu programu "Uwaga!" będzie lider grupy Bayer Full, Sławomir Świerzyński. Początek rozmowy o godz. 20. Natalie Portman zmierzy się jednocześnie z powieścią Jane Austen "Duma i Uprzedzenie" i walką z zombie. Podczas niedzielnej uroczystości rozdania Złotych Globów, George Clooney zapowiedział, że na koncercie "Nadzieja dla Haiti", na rzecz ofiar trzęsienia ziemi, wystąpią Bono, Sting, Justin Timberlake, Christina Aguilera i Alicia Keys.Brytyjska wokalistka Amy Winehouse zamierza na Karaibach ukończyć nagrania najnowszego albumu. Targający irlandzkim kościołem katolickim skandal związany z seksualnym molestowaniem przez duchownych sprowokował Sinead O'Connor do kolejnej gniewnej wypowiedzi na temat papieża. Irlandzka wokalistka uważa, że list Benedykta XVI to za mało, a on sam powinien zrezygnować ze stanowiska. Aktor i scenarzysta Danny McBride sprzedał prawa do komedii o niecnych postępkach i zasłużonej karze dwóch prześladowców.

Nowa trójwymiarowa animacja Dreamworksa - "Jak wytresować smoka" właśnie wyprzedziła "Alicję w Krainie Czarów" na amerykańskim box office. Film opowiada o młodym, nieszczęśliwym wikingu, któremu marzy się polowanie na smoki. W Polsce obraz wchodzi do kin 9 kwietnia.

Angelique Kidjo "Oyo", Dream Music Julia Roberts została uznana przez magazyn "People" najpiękniejszą żyjącą osobą.

Steven Soderbergh może i stracił pracę przy filmie "Moneyball", ale przygotowuje się do kolejnej realizacji. Konkurs literacki dla uczniów i studentów oraz cykl imprez kulturalnych uświetnią w Gliwicach Rok Horsta Bienka, znanego niemieckiego pisarza pochodzącego z tego miasta. W tym roku mija 80. rocznica urodzin i 20. rocznica śmierci autora "Kroniki górnośląskiej". W ostatnich latach mamy do czynienia z renesansem twórczości Iwaszkiewicza, ukazują się coraz to nowe dokumenty, które rzucają nowe światło na tę postać - do takiego wniosku doszli uczestnicy środowej debaty o autorze "Brzeziny".W 470. notowaniu listy Olis ZPAV na miejscu pierwszym uplasował się krążek łódzkiego rapera O.S.T.R'a "Tylko dla dorosłych". Debiut na wysokiej pozycji zaliczył zespół Raz Dwa Trzy. Jerzy Stuhr spotkał się w czwartek, 20 maja, z publicznością w Rzymie. Polski aktor przebywa od kilku miesięcy w Wiecznym Mieście, gdzie gra jedną z głównych ról w kręconym właśnie filmie "Habemus papam" znanego włoskiego reżysera Nanniego Morettiego. Na stronach INTERIA.PL możecie zobaczyć nowy teledysk kanadyjskiej wokalistki Melanie Fiony.

15 razy "Seks w wielkim mieście"


Penelope Cruz przyznała, że zanim dostała małą rolę w "Seksie w wielkim mieście 2", była wielką fanką pierwszego filmu, który obejrzała... aż 15 razy.

Zaskakujący ulubieńcy Candy Girl


Uznawana za nadzieję polskiej sceny klubowej Candy Girl opowiedziała nam o swoich muzycznych ulubieńcach. Nie zabrakło dość zaskakujących nazw...

Mi Ami zagrają jedyny koncert w Polsce


Podobnie jak przed rokiem, swój jedyny koncert w Polsce amerykańska grupa Mi Ami zagra w krakowskim klubie Re. Występ będzie można zobaczyć już w niedzielę, 23 maja.

Katowicki sierpień talentów


5. Ogólnopolski Festiwal Promocyjny "Sierpień Talentów" rozpocznie się w Katowicach już 20 sierpnia.

Były perkusista Stereophonics nie żyje


W poniedziałek (7 czerwca) w godzinach porannych znaleziono ciało Stuarta Cable, byłego muzyka grupy Stereophonics.