"Nic osobistego": premiera zgodnie z planem


Premiera filmu "Nic osobistego" w reżyserii Urszuli Antoniak, zaplanowana na 16 kwietnia, odbędzie się zgodnie z planem.

Odmłodzony "Krzyk" będzie częścią zupełnie nowej trylogii - zapowiada scenarzysta filmu, Kevin Williamson. Polsko-francuska piosenkarka Stéphanie Sokolinski zagra w najnowszym filmie Virginie Despentes, reżyserki kontrowersyjnego "Gwałtu". W piątek, 14 sierpnia, po zatruciu sztucznym dymem Mark Wahlberg został przewieziony karetką do szpitala.Szwajcarski Triptykon, grypa dowodzona przez Toma G. Warriora (eks-Celtic Frost), ujawniła szczegóły debiutanckiego albumu "Eparistera Daimones". Trwa kolejny półfinał "Mam talent!", który wyłoni dwóch następnych uczestników wielkiego finału. Na marzec zaplanowana jest premiera wspólnego albumu Grzegorza Markowskiego i Ryszarda Sygitowicza. W sieci pojawił się już utwór promujący to wydawnictwo.

202 wystawców z Polski i zagranicy zgłosiło do tej pory chęć udziału w Warszawskich Targach Książki, których pierwsza edycja odbędzie się pomiędzy 13 a 16 maja w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Program targów zaprezentowano w czwartek.

W poniedziałek, 25 stycznia, niezwykle popularny show telewizji TVN: "Mam talent!", otrzymał drugą już Telekamerę "Tele Tygodnia" za najlepszy program rozrywkowy. Twórcy widowiska nie próżnują i już rozpoczynają przygotowania do trzeciej edycji. "Enter Sandman", "Nothing Else Matters" czy "Master Of Puppets" - te utwory na pewno usłyszą fani Metalliki podczas koncertu, który odbędzie się środę, 16 czerwca, na warszawskim lotnisku Bemowo.

Tegoroczny krakowski Selector Festival odbędzie się nie na Błoniach, lecz na terenie Lotniska - Muzeum Lotnictwa (tam, gdzie Coke Live). Zespół Jonas Brothers rozpoczął pracę nad piątym studyjnym albumem. Roman Polański napisał w liście otwartym, że jest "zaskoczony liczbą dowodów sympatii i poparcia", jakie wciąż otrzymuje. List Polańskiego otrzymała agencja AFP od jednego z przyjaciół reżysera.Krakowska Szkoła Filmowa im. Wojciecha Jerzego Hasa organizuje otwarte warsztaty filmowe. Odbędzie się również casting do filmu fabularnego "Rekrutacja". Chętnych zapraszamy do Galerii Krakowskiej. Spotkania potrwają do 2 maja. Poniżej prezentujemy grupę Back OFF , laureata w czwartej edycji konkursu Scena Muzzo . Isla Fisher zagra główną rolę w komedii romantycznej "Kiss & Tell".

Znamy szczegółowy program Festiwalu w Jarocinie


Znana jest już godzinowa rozpiska jubileuszowego Festiwalu w Jarocinie. Wielkopolska impreza będzie świętować swoje 30-lecie od 16 do 18 lipca.

Pain Of Salvation i Votum na Metal Hammer Festival 2010


Ogłoszono kolejne gwiazdy Metal Hammer Festival 2010. Do grona zespołów, które wystąpią 27 sierpnia w katowickim Spodku dołączyli Pain Of Salvation oraz Votum.

W Owińskach powstaje unikatowe muzeum tyflologiczne


Muzeum tyflologiczne, z jednym z największych na świecie zbiorów map oraz kolekcją grafik dotykowych i przedmiotów codziennego użytku dla osób niewidomych, powstaje w Owińskach koło Poznania. Tyflologia jest dziedziną wiedzy dotyczącą osób niewidomych.

Sylwestrowy koncert The Flaming Lips


Formacja The Flaming Lips nie tylko nagrała klasyk Pink Floyd, "The Dark Side Of The Moon", lecz także wykona go na żywo.

Nitrous Oxide ku czci ofiar ze Smoleńska


Producent stworzył utwór-hołd dla ofiar tragedii w Smoleńsku.