Wypych o doniesieniach "Newsweeka": Wierutna bzdura


Prezydent Lech Kaczyski - zdaniem "Newsweeka" - od duszego czasu stara si lobbowa w Krajowej Radzie Sdownictwa w sprawie kandydatki na nowego prokuratora generalnego. Wedug tygodnika, faworytk prezydenta jest Ewa Koj z IPN. - Mowa o lobbowaniu to kompletna i wierutna bzdura. Pan prezydent nie zna tej pani prokurator - mwi w TVN24 prezydencki minister Pawe Wypych.

Polacy na obczyźnie w kolejce do urny


W Rosji, Belgii, Niemczech, na Litwie - Polacy wybierają prezydenta na całym świecie. W niektórych miejscach przed polskimi placówkami ustawiają się spore kolejki. Głosowanie ma już za sobą amerykańska Polonia.

Zmiana klimatu powoduje, że świat staje się bardziej aromatyczny


W miarę zwiększania się ilości dwutlenku węgla, ocieplania się klimatu oraz większych ilości opadów rośliny wytwarzają coraz więcej wonnych związków chemicznych zwanych lotnymi biogenicznymi związkami organicznymi. Zmienia to interakcje między roślinami i chroni je przed szkodnikami, ustalili naukowcy z Global Ecology Unit na Autonomous University w Barcelonie - podaje serwis BBC.

Studenci chorzy, UW odwołuje zajęcia


Tylko czterech z 15 studentów Uniwersytetu Warszawskiego, którzy wrócili z Ukrainy, ma objawy grypy - informuje tvn24.pl rzeczniczka UW. Główny Inspektorat Sanitarny otrzymał dane wszystkich uczestników. Mimo, że choroba przebiega u studentów łagodnie, zajęcia w katedrze ukrainistyki zawieszone są do 8 listopada.

Dwa dożywocia i 25 lat za m.in. "zabójstwo na prezent"


Jednej ze swoich ofiar poderżnęli gardło (miał to być prezent urodzinowy), a drugą udusili (chcieli zobaczyć, jak umiera człowiek). Dziś zapadły surowe wyroki. Dwóch młodych mężczyzn dostało dożywocie, a trzeci z oskarżonych (który w chwili zbrodni nie miał ukończonych 17 lat) został skazany na 25 lat więzienia.

znalezionych: 8117, strona 1 z 1624
<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>